Дата народження невідома, приблизно це було 893/920 р. Вона була дружиною Київського князя Ігоря, який був язичником. У подружжя народився син великий князь Святослав. Ігор був убитий древлянами в 945 році. Маючи трирічного сина, після смерті чоловіка Ольга посіла на престолі, та стала княгинею Київської Русі.

Княгиня Ольга стала першою правителькою Київської Русі, котра прийняла святе Хрещення. Відбувалось це в Константинополі в 957 році. Таїнство Хрещення над нею здійснював патріарх Константинопольський Фофілакт (933-956), а сприймачем був сам імператор Костянтин Багрянородний (912-959). По Хрещенні їй дали ім’я Олени на честь святої рівноапостольної Олени, матері Костянтина I, яка знайшлаЧесне Древо Хреста Господа в Єрусалимі.

За часи свого правління вона ввела християнство, багато людей прийняло хрещення, будувала храми, встановлювала хрести та боролося з язичниками. Попри віру княгині, її син князь Святослав був язичником.
Після свого Хрещення вона прожила ще 10 років. Пішла з життя в 969 році. Похована була за християнськими звичаями. Її мощі були перенесені в храм Успіння Пресвятої Богородиці. За часів правління її онука князя Володимира вона була зарахована до ліку святих.

Зісторичних видань відомо те, що княгиня Ольга також побувала на нашому Монастирському острові. У 954 році у супроводі візантійського єпископа Григорія вони прямували до Царьграду, та буря настигла їх поблизу острова, де їм дали прихисток монахи.